خانه | اخبار | گزارش جلسه هیات مدیره

گزارش جلسه هیات مدیره

در ادامه جلسه هیات مدیره در تاریخ 28/07/95 در رابطه با طرح مشکلات پیش روی مراکز،جلسه ای با معاونت محترم توانبخشی کشور جناب آقای دکتر نحوی نژاد برگزار گردید که در آن به مواردی با اولویت در نظر گرفتن افزایش تعداد ماه های پرداختی یارانه تاکید متقن شد. با استدلال بر اینکه :

1-مصوب هیات وزیران اشاره ای به پرداخت شش ماهه نکرده و برای یک سال لحاظ شده است.

2- مبلغ افزایش (12 درصد یارانه ها) با توجه به اینکه پوشش یک ساله را خواهد داشت فقط در واقع 6 درصد در طی یکسال خواهد بود و در مقایسه با هزینه های مراکز به هیچ عنوان پاسخگو نخواهد بود.

پس از بحث و بررسی در این زمینه معاونت محترم توانبخشی اعلام کردند که بودجه محدود سازمان اجازه پرداخت مبلغ بیشتر از این میزان یارانه را ندارد ولی قول هرگونه حمایت را برای پیگیری در مراجع بالاتر دادند. هیات مدیره تصمیم گرفتند نامه ای تنظیم و به ریاست جمهوری  و سایر مقامات مسئول کشوری جهت طرح مشکل و درخواست پرداخت یک ساله (12 ماهه) 95 را بنماید.

 در اولویت بعدی مواردی دیگر در این جلسه مطرح و مورد تایید و حمایت معاونت محترم توانبخشی کشور قرار گرفت مواردی چون:

  • تاکید بر ارجاع کلیه مددجویانی که توسط خود مرکز به اداره بهزیستی و یا پذیرش معرفی می شوند به همان مرکز. قرار شد طی یک نامه به استانها اعلام و تاکید شود.
  • جلوگیری از ایجاد مجوزهای جدید و تاکید بر تایید مجوزها در حوزه تخصصی کشور.این مورد نیز قرار شد مکتوب به استانها اعلام شود.
  • مشکلات و موارد استانی در جلسه مطرح شد مشکلاتی که استانهای خاص برای مراکز پیش آورده بنابر این شد که پیگیری در خود استانها انجام شود و در صورت حل نشدن، معاونت توانبخشی کشور مستقیما” حمایت فرمایند.
  • پیگیری دستورالعمل های تخصصی در حال تنظیم انجام شد و مجددا” تاکید شد قبل از نهایی شدن و ابلاغ شدن به انجمن داده شود و حتما” نیز نظرات ارائه شده مورد تایید مدیران ، لحاظ گردد.
  • طرح مورد جدی و مشکل آفرین روز شمار پرداخت یارانه (و حذف جمعه ها) و تاکید بر محاسبه شدن روزهای جمعه .با تو ضیحات کامل که انشالله طی نامه ای این مورد نیز به استانها اعلام و حل خواهد شد (همچنین طرح مورد حضور 12 روزه مرکز خانواده کودک کم شنوا و ناشنوا و تصحیح مشکلات طرح این گروه و سایر گروه ها)
  • تاکید بر نا مشخص بودن پرداخت یارانه مجهول الهویه و قول مساعدت معاونت محترم توانبخشی کشور.
  • طرح مشکل کمبود مددجو در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و تاکید بر تسریع ایجاد توانبخشی محلی برای این مناطق.
  • طرح مشکل موازی کاری آموزش و پرورش استثنایی با مراکز توانبخشی و بنابر این شد تا جلسه ای با حضور مسئولین برای جلوگیری از حاد شدن این مشکل و پیگیری برگزار شود .
  • همچنین در راستای پیگیری هیات مدیره در سازمان بهزیستی جلساتی نیز با دفاتر تخصصی مختلف برگزار گردید در زمینه تخصیص یارانه هزینه درمان برای مراکز شبانه روزی قید کلمه ” دارو”  نیزآورده شود و بشود دارو و درمان.در این زمینه کارشناس حوزه قول مساعد دادند.(دفتر تخصصی شبانه)

10-دوره های آموزشی که دارای امتیاز برای مراکز(مسئول فنی و …) هستند قرار شد توسط انجمن استانها نیز برگزار و برخوردار از امتیاز لازم، باشد  و تنها دوره های برگزار شده از طرف معاونت استان برای امتیاز لحاظ نگردد.

انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولین کشور

درباره ی طراح وب سایت

همچنین ببینید

حق عضویت سال ۹۷

انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی، یک سازمان غیرانتفاعی است که برای تأمین هزینه های خود نیازمند اخذ حق عضویت از اعضای خود می باشد که این وجوه صرف هزینه­ های جاری و نیز امور صنفی ـ حرفه ای خواهد شد. میزان حق عضویت سال ۱۳۹۷ به شرح ذیل اعلام می گردد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *