خانه | slider | گزارش فعالیت های انجمن عالی در آبان ماه 93

گزارش فعالیت های انجمن عالی در آبان ماه 93

 

1-    پیگیری بیمه کارکنان مراکز از طریق تأمین اجتماعی جناب آقای آسمان منظر و مدیرکل دفتر بیمه ای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جناب آقای گرجی پور و معاون پشتیبانی سازمان بهزیستی کشور جناب آقای حیدری و مدیر دفتر بیمه ای سازمان بهزیستی خانم مشتری پیگیری گردید. تأمین اجتماعی گفتند
نامه ای نوشته شود از بهزیستی مبنی بر اینکه CD های قبلی منتفی و فقط CD جدید ملاک عمل است که این کار در حال پیگیری است.

2-    پس از ابلاغ افزایش یارانه ها برای سال 93 بالاخره آقای دکتر سخنگویی نامه اعلام برای اجرای مصوبه را به دفتر آقای دکتر هاشمی ریاست محترم بهزیستی کشور ارسال نموده تا به اطلاع استان ها رسانده شود که در این نامه متأسفانه ذکر شده از آذرماه یارانه مراکز به صورت مصوبه جدید پرداخت گردد. براین اساس چندین بار حضوراً  با جناب آقای دکتر سخنگویی مذاکره گردید تا یارانه ها از ابتدای مهرماه طبق مصوبه 93 پرداخت شود ایشان فرمودند 2 ماه ما به التفاوت در پایان سال پرداخت می کنیم که انجمن مصر بود تا ما به التفاوت دو ماهه قبل از دی ماه پرداخت گردد. و در این رابطه با معاونت بودجه سازمان بهزیستی کشور جناب آقای اصفهانی زاده رایزنی انجام پذیرفت و ایشان موافقت بودجه ای خود را جهت پرداخت از مهرماه اعلام نمودند. همچنین با ریاست محترم سازمان برای تحقق این موضوع صحبت گردید ایشان فرمودند مراکز نگران نباشند علی رغم کسر بودجه بهزیستی انشاءا… 6 ماهه پرداخت می گردد.

3-    هر هفته جلساتی به صورت منظم (تا کنون 7 جلسه) با عنوان «جایگاه معلولین و سالمندان در برنامه ششم توسعه» توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید که اعضاء هیئت مدیره انجمن نظرات کارشناسی خود را برای ایجاد جایگاه مشخص مراکز معلولین و سالمندان و بیماران روانی مزمن، توسعه نهادهای غیردولتی، برنامه های توانبخشی مبتنی بر جامعه و ارائه خدمات برای ارتقاء کیفیت مراکز و …. پیشنهاد  نمودند که گفته شد در این رابطه بایستی محیط و جامعه، فرد دارای معلولیت، خانواده، دولت، رسانه و …. با سازمان های مردم نهاد هماهنگ باشند.

4-    همایش بین المللی تدوین سند ملی سالمندان 18/19/20/21 آبان ماه که به مدت 4 روز کاری با حضور معاون محترم رفاهی وزیر، ریاست محترم سازمان بهزیستی کشور و مدیران و مسئولین دست اندرکار حوزه سالمندی همچنین مهمانان خارجی و تعدادی از نماینده های انجمنهای برتر کشور برگزار گردید که انجمن عالی پیرامون مشکلات موجود مراکز سالمندان نظرات تخصصی خود را ارائه نمود.

5-    طی جلسه ای با حضور نمایندگان انجمن عالی جهت برنامه ریزی و هماهنگی با سازمان بهزیستی کشور برای هرچه با شکوه تر برگزار شدن مراسم بزرگداشت، 12 آذر روز جهانی معلولین، گفتگو و تبادل نظر شد.

6-          در تاریخ 29 آبان ماه به صورت هماهنگ و سراسری آزمون آموزش کارکنان مراکز روزانه سالمند و بیماران روانی مزمن با سرفصل “ارتباط با خانواده گروه هدف” در ساعت 10 صبح با همکاری حراست و توانبخشی سازمان بهزیستی کشور و استانها و با حضور نمایندگان انجمن عالی و نمایندگان شعب استانی انجمن برگزار گردید.

گفتنی است، پس از تهیه جزوات آموزشی توسط گروه علمی انجمن و تائید معاونت توانبخشی بهزیستی کشور سوالات توسط انجمن به استانها ارسال و سپس از طریق حراست، پاسخنامه ها تحویل گرفته و در نهایت به معاونت توانبخشی داده شد.

7-    در آخرین روزهای آبان ماه جلسه مجمع عمومی استان اصفهان با حضور رئیس هیئت مدیره انجمن عالی، معاون محترم توانبخشی استان و هیئت مدیره انجمن استان اصفهان تشکیل گردید.

در حاشیه این جلسه مسائل و مشکلات مراکز طرح و توسط معاونت محترم توانبخشی استان جناب آقای فیاض و رئیس انجمن عالی آقای سعدآبادی پاسخ داده شد.

8-    با توجه به جلسه قبل هیئت مدیره و تقسیم کار بین مراکز فرمی آماده و در سایت انجمن قرار داده شد تا علاقمندان پس از تکمیل آن آمادگی خود را جهت همکاری و همیاری اعلام نمایند.

9-     پس از پیگیری های فراوان از طریق دفتر روزانه توانبخشی و برگزاری چند جلسه با سرکار خانم دکتر نوع پرست و کارشناسان محترم ایشان مقرر گردید بودجه کمک به بیمه سهم کارفرمائی مراکز روزانه بطور جداگانه به استانها ارسال گردد که به دنبال آن رایزنی با مسئولین برنامه و بودجه توانبخشی صورت پذیرفت تا این کمک ها برای مراکز روزانه، شبانه روزی و کارگاه هایی که معلولین را مشغول به کار نموده اند به تفکیک ارسال گردد.

انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولین کشور

درباره ی توانبخشان

همچنین ببینید

تعطیلات تابستانی مراکز روزانه توانبخشی، حرفه آموزی و کارگاه های تولیدی حمایتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *