خانه | grid | گزارش عملکرد انجمن عالی مراکز غیردولتی توانبخشی معلولین کشور از نیمه دوم دی ماه تا پایان اسفند ماه93

گزارش عملکرد انجمن عالی مراکز غیردولتی توانبخشی معلولین کشور از نیمه دوم دی ماه تا پایان اسفند ماه93

گزارش عملکرد انجمن عالی مراکز غیردولتی توانبخشی معلولین کشور از نیمه دوم دی ماه تا پایان اسفند ماه93

 • 10 دی ماه طی جلسه ای پیگیری جزوات آموزشی، ویرایش و تغییر جزوات در گروه ذهنی، کارگاه ها، نابینا و ناشنوا با سرکار خانم رئیس دانا و جناب آقای کلایه انجام پذیرفت.
 • 17/10/93 ـ تنظیم نامه ای برای بخشودگی عوارض نوسازی و ساخت به شهرداری و شورای شهر که توسط جناب آقای پورآسا پیگیری گردید.
 • 20/10/93 ـ ارسال نامه به روسای شعب استان ها جهت ارائه نظرات اصلاح آئین نامه و تشکیل کارگروه در انجمن عالی.
 • 20/10/93 ـ پیگیری مشکل استان قزوین جهت پرداخت یارانه درجه 2 به تمام مراکز که پس از ارسال نامه و تماس با معاونت توانبخشی استان قزوین مشکل این استان مرتفع گردید.
 • 21/10/93 ـ متعاقب حادثه پیش آمده در پاکدشت طی نامه ای به ریاست محترم سازمان در خواست شد جلسه مشترکی با حضور نمایندگان شعب استان ها و مسئولین حوزه های توانبخشی مشارکت، بازرسی و حراست ترتیب داده شود و دستورالعمل های تخصصی لازم برای مواجه با چنین حوادثی تدوین و ارائه گردد. که این پیشنهاد حضوراً خدمت ایشان اعلام گردید. همچنین با رؤسای حوزه های مختلف جناب آقای دکتر سخنگویی، جناب آقای خیرخواه، جناب آقای پرورش، جناب آقای مرادی این موضوع پیگیری گردید.
 • 23/10/93 ـ طی نامه ای به مدیران کل استان های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، مرکزی، کرمانشاه، یزد، همدان، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی و هرمزگان، ایلام، بوشهر، زنجان، قزوین، قم، کرمان درخواست گردید تا جهت صدور مجوز تأییدیه انجمن مطابق با نامه شماره 40794/92/700 دریافت گردد.
 • 30/10/ 93 ـ طی نامه ای به وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجدداً درخواست گردید که موضوع ثبت اسامی کارکنان مراکز توانبخشی برای استفاده از معافیت برای سازمان تأمین اجتماعی پیگیری و مشکل مراکز مرتفع گردد. در این نامه با اشاره به نامه های شماره 1013/93 انجمن79973/93/900 و 88442/93/900 معاونت پشتیبانی بهزیستی و شماره 125742/93/900 جناب آقای دکتر هاشمی خواستار پیگیری فوری این مشکل شدیم.
 • 25/11/93 ـ ارائه گزارش دریافت یارانه به مسئولین بهزیستی کشور و پیگیری آن از خانم جورابی که منتج به ارسال نام برای مدیران کل استان هایی که تأخیر در پرداخت نموده بودند، گردید. به دوعت معاونت توانبخشی و انجمن استان فارس در تاریخ 5/11/93 جهت برگزاری انتخابات این استان رئیس هیئت مدیره انجمن عالی در این جلسه حضور بهم رساندند و توضیحاتی در ارتباط با مسائل و مشکلات این استان طرح که معاونت محترم توانبخشی سرکار خانم نامجو دستور رسیدگی صادر نمودند و به سئوالات مدیران مراکز پاسخ داده شد.
 • 8/11/93 ـ رئیس هیئت مدیره انجمن عالی به همراه جناب آقای رسایی کارشناس سازمان برنامه و بودجه به استان یزد سفر نمودند، ابتدا با مدیران مراکز جلسه پرسش و پاسخی برگزار و سپس به همایش مدیران بودجه سازمان بهزیستی کشور عزیمت نموده و طی سخنانی از مدیران بودجه استان ها تقاضا گردید تا به محض وصول بودجه از بهزیستی کشور مبلغ سریعاً به حساب مدیران مراکز واریز گردد. در این جلسه جناب آقای ابراهیمی معاون بودجه بهزیستی کشور و جناب آقای رسایی برای پرداخت به موقع یارانه مرکز تسریع گردد و پس از آن به اتفاق جناب آقای رسایی از چند مرکز بازدید به عمل آمد.
 • 12/11/93 ـ جلسه اصلاح دستورالعمل کارگاه و حرفه آموزی ها در دفتر انجمن برگزار و بعد از آن به اتفاق همکاران این گروه خدمت خانم دکتر نوع پرست رسیده و مسائل و مشکلات پیش رو عنوان گردید.
 • 13/11/93 ـ در جلسه ای با حضور مدیرکل دفتر آسیب های اجتماعی جناب آقای کردونی و رئیس هیئت مدیره انجمن مسائل و مشکلات و انتظارات انجمن طرح گردید، همچنین پیگیری بیمه کارکنان از دفتر حوزه ریاست، وزیر و معاونت رفاهی ایشان پیگیری گردید و سپس در دفتر مدیرکل توانمندسازی وزارتخانه با خانم ضیائی پیرو هزینه غذا و بیمه کارکنان برای مراکز روزانه و شبانه روزی بحث و گفتگو شد.
 • 15/11/93 ـ جلسه ای برای تعیین دستمزد و پیگیری مشکلات مراکز روزانه در دفتر خانم دکتر نوع پرست برگزار و پس از آن جلسه ای با جناب آقای مهندس رضایی برای حل مشکلات مراکز شبانه روزی و تعیین حقوق و دستمزد برگزار گردید که ایشان با این موضوع مخالفت نمودند.
 • 22 و 23 دی ماه ـ حضور در همایش سالیانه معاونین توانبخشی استان ها که در این جلسه از معاونین درخواست گردید از بازوان اجرایی خود به نحو احسن استفاده شود و با تعامل و همفکری مشکلات این گروه را برطرف نموده همچنین در نظارت و ارزشیابی از انجمن های استانی استفاده نمایند.
 • 19/11/93 ـ حضور در بهزیستی کشور و پیگیری پرداخت یارانه ها به مراکز و هماهنگی های لازم جهت برگزاری مجمع.
 • 21/11/93 ـ جلسه با دختر خانم دکتر نوع پرست و پیگیری مسائل و مشکلات مراکز شبانه روزی و ارائه 17 پیشنهاد برای بهبود کیفی و کمی این مراکز.
 • 27/11/93 ـ برگزاری مجمع عمومی و فوق العاده :

  جلسه مجمع با حضور 60 نفر از هیئت مدیره های منتخب استان ها و نمایندگان محترم دفاتر بازرسی جناب آقای علیپور، حراست جناب آقای خاکسار، مشارکت سرکار خانم رازی و توانبخشی سرکار خانم فضلی رأس ساعت 9:10 صبح در سالن اجتماعات بهزیستی کشور با تلاوت قرآن مجید توسط جناب آقای فروتن صاحب امتیاز مرکز سالمندان از استان فارس آغاز گردید. ابتدا رئیس هیئت مدیره آقای سعدآبادی گزارشی از فعالیت های انجمن ارائه نموده و سپس سرکار خانم نیراحمدی از گروه سالمندان و جناب آقای دکتر بهروزی نیا مدیرعامل انجمن از گروه مراکز بیماران روانی مزمن سخنانی با موضوع تعامل 100 درصدی گروه های مختلف فعال در حوزه توانبخشی ایراد فرمودند و گزارش بازرس توسط جناب آقای دکتر غدیرپور ارائه گردید. سپس سرکار خانم رازی نماینده محترم دفتر مشارکتها در ارتباط با قانونی بودن این انتخابات صحبت و دلایل مستدلی جهت شیوه نامه انتخابات به سمع منتخبین استان ها رسانده و به همکاران مخالف توضیحات مبسوطی را ارائه فرمودند.

  در ساعت 10 صبح جناب آقای رسایی کارشناس محترم سازمان برنامه و بودجه گزارشی مفصل از بودجه و ردیف های بودجه ای سازمان بهزیستی و مراکز روزانه و شبانه روزی ارائه فرمودند. ایشان اشاره کرد که در سال آینده ردیف های بودجه به تصویب مجلس خواهد رسید و به عنوان قانون لازم الاجرا خواهد بود همینطور مبالغی جهت ردیف های ایاب و ذهاب، کمک هزینه شهریه خانواده، بیمه سهم کارفرما، کمک به هزینه­ی غذای توانجویان مراکز و …. در نظر گرفته شده و حدود 15 درصد بودجه مراکز افزایش می یابد. و پس از آن جناب آقای مهندس رضایی در خصوص چگونگی شکل گیری انجمن عالی و شیوه نامه نگاشته شده در 3 سال پیش توضیحات مبسوطی را ارائه فرمودند و قول دادند در سال آینده مشکلات مراکز شبانه روزی را تا حد امکان مرتفع نمایند و سپس از این دو بزرگوار تقدیر و تشکر صورت پذیرفت. در ادامه جناب آقای سعدآبادی در ارتباط با مشکلات اساسنامه انجمن که به صورت غیرعمد نادیده گرفته شده بود توضیحاتی فرموده و  به نمایندگان استانها دو پیشنهاد ارائه نمودند: 1- انتخابات برگزار و در راستای آن اصلاح اساسنامه صورت پذیرد. 2- ابتدا اصلاح اساسنامه صورت پذیرد و انتخابات به تعویق انداخته شود. در این لحظه تعدادی از مخالفین اعتراض نموده و درخواست وقت برای صحبت نمودند، جناب آقای دکتر فقیهی و دو نفر دیگر از همکاران صحبت های مبسوط و دلایل مخالفت و به تعویق افتادن انتخابات را مطرح نمودند. در نهایت دو پیشنهاد به رأی  گذاشته و بیش از 90 درصد شرکت کنندگان به پیشنهاد اول که برگزاری انتخابات در کنار اصلاح اساسنامه بود رأی دادند، پس از آن جناب آقای دکتر سخنگویی معاونت محترم توانبخشی در جلسه حاضر شدند و از همکاری ها و تعامل سازنده در تمامی قسمت ها با انجمن صحبت فرموده و از ایشان نیز تقدیر و تشکر بعمل آمد و متقابلاً ایشان با اهداء لوح تقدیری از خدمات هیئت مدیره انجمن عالی قدردانی فرمودند. سپس جهت برگزاری انتخابات، چهار نفر بعنوان هیئت رئیسه اعلام آمادگی نموده و کاندیداها به معرفی خود پرداختند و رأی گیری انجام گرفت. بعد از رأی گیری دوستان برای صرف نهار و نماز یک ساعت جلسه را ترک نمودند. در ساعت 14 شمارش آرا آغاز که از 60 رأی مأخوذه 2 رأی باطله و 85 رأی صحیح اعلام گردید.

  پس از آن مجمع فوق العاده برگزار و قرار شد شیوه اطلاع رسانی برگزاری مجمع از روزنامه به پیامک، در صورت موافقت اداره ثبت تغییر یابد همچنین اصلاح اساسنامه با اکثریت آراء تصویب گردید. در ساعت 15 سرکار خانم دکتر نوع پرست مدیرکل محترم دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی در جلسه حاضر و توضیحاتی در ارتباط با مراکز روزانه و بودجه ها ارائه فرمودند و بعد از آن جناب آقای خیرخواه مدیرکل محترم دفتر توسعه و نظارت بر مراکز غیردولتی در جلسه حاضر شده و تأکید فرمودند انتخابات قانونی بوده و هیچ خللی با توجه به رأی اکثریت آراء در آن وارد نخواهد شد و در پایان از این دو بزرگوار نیز تقدیر شد. جلسه در ساعت 15:30 با ذکر صلوات به پایان رسید.

Picture-012

 

 

Picture-013

 

 • 28/11/93 ـ حضور در فاتر روزانه و شبانه روزی و پیگیری بودجه و مابه التفاوت مهر و آبان از دفتر جناب آقای دکتر سخنگویی و جناب آقای دکتر هاشمی و دفتر بودجه سازمان.
 • 4/12/93 ـ برگزاری جلسه ای برای اصلاح اساسنامه با حضور نمایندگان سالمندان و بیماران روانی مزمن.
 • 9/12/93 ـ برگزاری جلسه هیئت مدیره انجمن عالی: ضمن ارائه گزارش عملکرد رئیس هیئت مدیره به اعضاء محترم انجمن و ارائه نقطه نظرات اعضای هیئت مدیره جهت برگزاری دوره آموزش، مسائل مالی و اصلاح اساسنامه و سپس اعضاء هیئت مدیره جدید انجمن عالی در جلسه حضور یافته و ضمن معرفی به ارائه دیدگاه های خود پرداختند.
 • 10/12/93 ـ حضور در دفتر جناب آقای دکتر هاشمی درخواست پرداخت  تفاوت یارانه مهر و آبان و پیگیری آن از معاونت های مختلف.
 • 11/12/93 ـ جلسه با جناب آقای دکتر سخنگویی پیرامون مسائل و مشکلات مراکز شبانه روزی و پیگیری از جلوگیری حذف کمک هزینه شهریه خانواده ها برای مراکز روزانه و پس از آن با مهندس رضایی و خانم جورابی پیرامون مسائل و مشکلات مراکز شبانه روزی بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.
 • 12/12/93 ـ جلسه در دفتر آقای کردونی مدیرکل دفتر آسیب های اجتماعی پیرامون اصلاح دستورالعمل ماده 26 و سپس حضور در جلسه ویدئو کنفرانس سازمان بهزیستی کشور با معاونین توانبخشی استان ها سرکار خانم دکتر نوع پرست و سرکار خانم پورسید وجناب آقای سعدآبادی و رضوانی که به سئوالات معاونین پیرامون دستورالعمل های ایاب و ذهاب و کمک هزینه شهریه پاسخ داده شد پس از آن درجلسه ای با حضور کارشناسان و مدیرکل دفتر روزانه برای ارائه اشل حقوقی کارکنان و مراکز به بحث و گفتگو پرداخته شد.
 • 16/12/93 ـ شرکت در جلسه معاونین مشارکت های بهزیستی کشور پس از آن، شرکت در جلسه اصلاح اساسنامه با حضور خانم شهریاری و آقایان سعدآبادی، پدرامی، متقی و پورآسا در دفتر انجمن و سپس در عصر همان روز جلسه دیگری پیرامون میزان حقوق کارکنان مراکز در دفتر خانم دکتر نوع پرست تشکیل گردید.
 • 17/12/93 ـ حضور در جلسه معاونین مشارکت های بهزیستی با حضور جناب آقای دکتر ربیعی وزیرمحترم و جناب آقای دکتر میدری و مدیران و مسئولین بهزیستی کشور برای رونمایی از اصلاح آئین نامه اجرائی ماده 26که در این جلسه رئیس هیئت مدیره به مدت 10 دقیقه برای حضار از مشکلات و مسائل مراکز و مؤسسات توانبخشی و خط مشی انجمن صحبت نمودند و در پایان جناب آقای وزیر با اهداء لوح به رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراتب قدردانی و سپاس وزارت را از انجمن اعلام فرمودند. پس از این جلسه به بهزیستی کشور دفتر خانم دکترنوع پرست مراجعه شد و از مشکلات مراکز جسمی حرکتی که توسط کارگروه مربوطه طی جلسه ای در آن دفتر طرح گردیده بود اطلاع حاصل شد. لازم به ذکر است این کارگروه در صبح همان روز جمع بندی های مسائل و مشکلات جسمی حرکتی را در دفتر انجمن برگزار نموده بودند و پس از آن به بهزیستی مراجعه فرمودند.
 • 18/12/93 ـ جلسه با دفتر بودجه بهزیستی و سپس از آن حضور در سازمان برنامه و بودجه و بحث و گفتگو با جناب آقای رسایی.
 • 19/12/93 ـ پیگیری پرداخت یارانه حق بیمه کارکنان و هزینه ایاب و ذهاب مشارکت خانواده در حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی کشور.
 • 20/12/93 ـ پیگیری مشکلات پرداخت استان ایلام از طریق دفتر خانم دکتر نوع پرست و دیدار با جناب آقای دکتر هاشمی تأکید به پرداخت ما به التفاوت یارانه های مهر و آبان مراکز توانبخشی.
 • 23/12/93 ـ پیگیری مشکل استان ایلام و تماس با معاون توانبخشی و کارشناس استان، همچنین پیگیری مشکل استان یزد از طریق دفتر خانم دکتر نوع پرست و تماس با معاون توانبخشی جهت اعمال درجه بندی مراکز روزانه از سال آینده.
 • 24/12/93 ـ پیگیری مشکل استان کرمانشاه و تماس با معاون توانبخشی جهت حل مشکل پیش آمده و قول مساعدت جناب آقای اکبرزاده. دیدار با جناب آقای دکتر سخنگویی پیگیری موضوع پرداختی استان ها از ایشان.
 • 25/12/93 ـ دیدار با جناب آقای رسایی و بررسی طرح های پیش رو جهت کمک به مراکز روزانه و شبانه روزی در قالب سر فصل های جدید.
 • 26/12/93 ـ جلسه با مدیران مراکز و معاونت های توانبخشی و مشارکت بهزیستی استان قزوین با حضور رئیس هیئت مدیره انجام پذیرفت و انتخابات این استان برگزار گردید.
انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولین کشور

درباره ی توانبخشان

همچنین ببینید

کم شدن یک ساعت زمان کاری کارگاه های تولیدی در ماه رمضان

کم شدن یک ساعت زمان کاری کارگاه های تولیدی در ماه رمضان      

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *