امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 29 November , 2020
امروز : یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹ - 14 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 24055
  پرینتخانه » grid, slider, اخبار, بنر بالایی, بیماران روانی مزمن, سالمندان, معلولین ذهنی تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸ | 125 بازدید | ارسال توسط :

پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی یارانه مراکز توانبخشی در سال ۱۴۰۰ / عقب ماندگی مزمن مالی مراکز برطرف می شود

رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور گفت: عقب ماندگی مزمن مالی مراکز توانبخشی باید جبران شود و به دنبال این هستیم که یارانه مراکز توانبخشی در سال 1400 حداقل 50 درصد افزایش داشته باشد.
پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی یارانه مراکز توانبخشی در سال ۱۴۰۰ / عقب ماندگی مزمن مالی مراکز برطرف می شود

به گزارش روابط عمومی انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور، مجید بهروزی نیا گفت: در رابطه با افزایش یارانه مراکز توانبخشی غیر دولتی در سال ۹۹، چندی قبل جلسه ای با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد و تمام تلاش ما در انجمن عالی مراکز توانبخشی غیر دولتی معلولین و هئیت مدیره انجمن این است که موضوع افزایش یارانه مراکز هر چه سریع تر در کمیسیون اجتماعی هیئت دولت طرح شده و پس از تصویب نهایی در هیئت دولت به سازمان بهزیستی ابلاغ شود.

وی افزود: صورت جلسه ارائه شده به نحوی تنظیم شده که در صورت تامین اعتبار، افزایش ۲۰ درصدی یارانه از تاریخ اول فروردین سال ۹۹ اعمال و به مراکز پرداخت شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور با اشاره به انتقال مشکلات مراکز توانبخشی به سازمان برنامه و بودجه اظهارکرد: در تلاش هستیم تا مسائل و مشکلات مراکز توانبخشی اعم از شبانه روزی، روزانه و سایر کاربری ها به سازمان برنامه و بودجه انتقال پیدا کند و امیدواریم در بودجه ۱۴۰۰ رشد قابل توجهی در بحث یارانه مراکز توانبخشی داشته باشیم.

بهروزی نیا در خصوص پیشنهادات ارائه شده در رابطه با افزایش یارانه مراکز توانبخشی در سال ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: با توجه به قیمت تمام شده خدمات در مراکز توانبخشی، پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی یارانه مراکز در سال ۱۴۰۰ ارائه شده و با توجه به اینکه این رقم افزایش دشوار خواهد بود، امیدوار هستیم حداقل ۵۰ درصد افزایش یارانه در سال ۱۴۰۰ محقق شود.

وی تاکید کرد: انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور در تلاش است تا عقب ماندگی مزمن مالی مراکز توانبخشی در سال ۱۴۰۰ برطرف شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور در خصوص پیگیری های صورت گرفته برای دریافت یارانه مراکز شبانه روزی و ویزیت در منزل و مراقبت در منزل تصریح کرد: مشکلاتی در رابطه با یارانه مراکز شبانه روزی و ویزیت در منزل و مراقبت در منزل ایجاد شده بود که با پیگیری های انجام شده، یارانه مهر ماه مراکز به حساب آنها واریز شد.

بهروزی نیا افزود: سرانه ای برای ۵ ماه توانخواه های مجهول الهویه مراکز شبانه روزی در نظر گرفته شده که آن هم به حساب این مراکز واریز خواهد شد.

وی در رابطه با مشکلات مراکز شبانه روزی و آسایشگاه های سالمندان و معلولین در ایام بیماری کرونا اذعان کرد: توقف پذیرش مددجو در ایام بیماری کرونا اعلام شده بود که همین موضوع مشکلاتی را برای مراکز ایجاد کرده بود.

رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور ادامه داد: توقف پذیرش مددجو، تهدیدی برای مراکز شبانه روزی و آسایشگاه های سالمندان و معلولین بود و همین موضوع منجر به کاهش ظرفیت و تعطیلی مراکز خواهد شد.

بهروزی نیا در رابطه با درخواست های صورت گرفته برای ارائه برنامه مدیریت بحران استان ها در صورت بروز نمونه کرونا در مراکز اظهارکرد: درخواست ارائه برنامه و همچنین اعلام فضاهای مراکز قرنطینه و ایزوله و نقاهتگاهی مراکز به استان ها ارائه شده و تاکنون تمام استان ها به غیر از استان های خراسان شمالی، تهران، قم و مازندران برنامه های خود را اعلام کرده اند.

نویسنده : انجمن توانبخشی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.