پوشش ۹۸ هزار نفر در مراکز توانبخشی مراقبتی بهزیستی

بازدید
آخرین به روز رسانی : یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۶ قبل از ظهر
پوشش ۹۸ هزار نفر در مراکز توانبخشی مراقبتی بهزیستی

مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی مراقبتی بهزیستی کشور گفت: ۹۸ هزار نفر در مراکز مراقبتی شبانه و روزانه زیر پوشش بهزیستی قرار دارند.

 [divider]

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه ، رامین رضایی در کارگاه آموزشی مراقبان آموزش دیده در منزل که در سالن اجتماعات بهزیستی کرمانشاه برگزار شد، گفت: هدف طرح مراقبان خانگی ارائه خدمت به معلولان و سالمندانی است که در منزل کسی را ندارند تا از آن ها مراقبت کنند.

 به گفته رضایی، جمعیت سالمند ایران حدود شش میلیون نفر است که پیش بینی می شود تا سال های آتی به ۱۲ تا ۱۵ میلیون نیز برسد و این جمعیت نیازمند مراقبت و توان بخشی بیشتری است و هم اکنون ۹۸ هزار نفر در مراکز مراقبتی شبانه و روزانه زیر پوشش قرار دارند.

 رضایی توجه به اصل هم دلی و نیز انگیزه مراقبت را در این زمینه از مهم ترین مسائلی دانست که می تواند در انجام خدمت مراقبان موثر باشد و ادامه داد: اگر با همین روند پیش برویم، خواهیم توانست تعداد افراد زیر پوشش را به ۳۰۰ هزار نفر برسانیم.

 مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی مراقبتی بهزیستی کشور گفت: مجموع اعتبارات در دست سازمان بهزیستی برای مددجویان خود از جمله سالمندان ، معلولان جسمی، روانی و حرکتی، زنان سرپرست خانوار و کودکان بی سرپرست، نصف اعتبارات جهانی است.

 این مسئول ابراز کرد: طرح «سی.پی.آر» که قبل از طرح مراقبان در منزل ارائه شد، با همکاری وزارت بهداشت ۷۳ هزار نفر را تحت پوشش خود قرار داده است.

لینک کوتاه

ارسال دیدگاه ۱ دیدگاه

* نام
* ایمیل
* ضروری

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

شرایط ارسال دیدگاه:

سعی کنید از دیدگاههای نامرتبط با نوشته پرهیز کنید در غیر اینصورت پاسخ داده نخواهد شد.

تمامی دیدگاههای ارسالی توسط مدیر سایت توانبخشان بررسی و پاسخ داده خواهد شد.