امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 29 November , 2020
امروز : یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹ - 14 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 24065
  پرینتخانه » grid, slider, اخبار, اخبار استانی تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۱۵ | 127 بازدید | ارسال توسط :

پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی معلولان تحت پوشش بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی معلولان تحت پوشش این سازمان توسط سازمان بیمه سلامت خبر داد و گفت: این اقدام در راستای اجرای ماده ششم قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت است.
پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی معلولان تحت پوشش بهزیستی

به گزارش روابط عمومی انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولین کشور، وحید قبادی دانا اظهار کرد: امروز تفاهمنامه‌ای بین سازمان بهزیستی کشور و سازمان بیمه سلامت به امضا رسید که این تفاهمنامه در راستای اجرای ماده ششم قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت است.

وی تصریح کرد: در ماده ششم قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مکلف شده است پوشش بیمه سلامت افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی را به گونه‌ای تأمین کند که علاوه بر تأمین خدمات درمانی مورد نیاز این افراد، خدمات توانبخشی جسمی و روانی افراد دارای معلولیت را نیز تحت پوشش قرار بدهد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: برای اجرای ماده ششم این قانون، مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه و با مصوبه مجلس در ردیف ۲۴ تبصره ۱۴ قانون بودجه گنجانده شده است که این تفاهمنامه برای اجرای این ماده قانونی با تأمین اعتبار ذکر شده امضا شد.

قبادی دانا ادامه داد: مطابق این تفاهمنامه یک میلیون و ۱۶ هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که دارای دفترچه معتبر از بیمه سلامت هستند می‌توانند از ۸ خدمت ستاره‌دار که در گذشته تحت پوشش بیمه پایه سلامت نبود برخوردار شوند.

وی در مورد ۸ خدمت اشاره شده در این تفاهمنامه خاطرنشان کرد: این خدمات شامل کاردرمانی، توانبخشی آسیب شنیداری، مشاوره یا تجویز سمعک و ارزیابی و کنترل دوره‌ای، درمان اختلالات گفتار، زبان و ارتباطات کلامی و پردازش شنوایی خواهد بود بنابراین با امضای این تفاهمنامه و ان‌شاءالله تخصیص بودجه‌ در نظر گرفته شده توسط سازمان برنامه و بودجه، افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی می‌توانند از تاریخ اجرایی و عملیاتی شدن این تفاهمنامه از خدمات اشاره شده بهره ببرند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این تفاهمنامه گام بلندی در راستای اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و شروع پوشش بیمه‌ای مناسب بیمه‌های پایه برای خدمات توانبخشی محسوب می‌شود، گفت: در شروع کار قرار داریم و تصمیم بر این شد پوشش خوبی برای سطوح یک خدمات توانبخشی برای گروه‌های مختلف افراد دارای معلولیت، دارای مشکلات جسمی و سایر گروه‌ها که دارای معلولیت‌های شنوایی هستند این کار عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: باید در این زمینه از سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت تشکر کنیم و ان‌شاءالله بتوانیم در ماه‌های آتی این تفاهمنامه را به شکل اجرایی و عملیاتی دربیاوریم و بهره آن برای ارتقای توانمندسازی و برقراری پوشش مناسب برای خدمات توانبخشی برای افراد دارای معلولیت در سطح کشور ایجاد شود و در گامهای بعدی برای سایر خدمات که در حال حاضر تحت پوشش بیمه پایه قرار ندارند اقدام کنیم و شاهد همکاری بیمه‌های پایه باشیم که نیاز است این اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شود و از مجلس درخواست می‌کنیم در این زمینه همکاری مناسب را داشته باشند.

قبادی دانا در پایان گفت: نیاز است این اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شود و از مجلس درخواست می‌کنیم که در این زمینه همکاری داشته باشند و علی رغم اینکه ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت نیاز است این اعتبار در سالجاری تنها ۱۳۰۰ میلیاررد تومان بوده که امیدواریم در سال ۱۴۰۰ این بودجه افزایش پیدا کند تا در راستای قانون خدمات خوبی را برای افراد دارای معلولیت و خانواده‌هایشان ارائه کنیم.

نویسنده : انجمن توانبخشی | منبع خبر : انجمن توانبخشی
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.