خانه | slider | متن سخنرانی رئیس هیئت مدیره انجمن عالی در جمع مدیران کل بهزیستی استان های کشور

متن سخنرانی رئیس هیئت مدیره انجمن عالی در جمع مدیران کل بهزیستی استان های کشور

در همایش یک روزه که در روز 8 آذرماه به دنبال وقوع حادثه در مرکز پاکدشت با عنوان نظارت بر عملکرد مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی با حضور جناب آقای دکتر شهریاری ریاست محترم کمیسیون بهداشت مجلس، رئیس سازمان بهزیستی کشور، معاونین، مدیران ستادی و مدیران کل استانها برگزار گردید از رئیس هئیت مدیره انجمن دعوت بعمل آمد و ایشان سخنانی را به شرح ذیل ایراد فرمودند.

باسلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیران محترم و دلسوز سازمان بهزیستی کشور و خصوصاً جناب آقای دکتر هاشمی که همواره در اجرای اصل 44 و فرامین رهبر معظم انقلاب، نه بصورت شعاری بلکه به صورت عملی پیشتاز بوده اند و با انتخاب مدیران شایسته و همراه به چرخه خدمت رسانی بهزیستی سرعت بخشیده اند و حضور اینجانب در این جمع نشان از این توجه و درایت دارد.

و پس از انتصاب معاونت محترم توانبخشی جناب آقای دکتر سخنگویی انجمن عالی مراکز غیردولتی توانبخشی کشور بصورت جدی تر پیگیر حقوق مراکز گردید که نهایتاً منتج به احقاق حقوق معلولین تحت پوشش خواهد شد.

انجمن با سه استراتژی فعالیت خود را آغاز نمود:

1-       هماهنگی و ایجاد شعب استانی و ارتباط با اعضاء که در حال حاضر 1900 مرکز توانبخشی در غالب 31 شعبه استانی مشغول به فعالیت می باشد.

2-       تعامل و همکاری با سازمان بهزیستی کشور و استانها بعنوان بازوی اجرایی و نظارتی توانمند در حوزه توانبخشی و ارتباط خوب و نزدیک با حوزه مشارکتهای مردمی، بازرسی، حراست، پیشگیری، روابط عمومی  و بین الملل، بودجه، پشتیبانی، فن آوری اطلاعات و قسمتهای دیگر

3-       تعامل و رایزنی با قوه قضائیه، وزارت خانه ها، سازمان های دولتی و غیردولتی، نمایندگان مجلس، فرمانداریها، استانداریها، ادارات مالیات، سازمان تأمین اجتماعی جهت پیگیری مسائل و مشکلات مراکز غیردولتی توانبخشی از طریق شعب استانی و کشوری و ایجاد همسویی و همگرایی در این افراد برای همکاری با سازمان بهزیستی و مراکز

توصیه های اینجانب که از جناب آقای دکتر هاشمی آموخته ام خیلی خلاصه خدمتتان معروض می دارم.

بخش اعظم خدمات سازمان در حوزه توانبخشی می باشد که خانواده بزرگی از جامعه هدف با مراکز غیردولتی ارتباط دارند بیش از 000/100 معلول و 000/138 پرونده مددکاری واگذار شده که با خانواده هایشان حدود 000/500 نفر می باشند.

اگر همکاری با مراکز توانبخشی را در اولویت کاری خود قرار دهیم از آنجائیکه مدیران و کارکنان مراکز بصورت مستقیم با جامعه هدف بهزیستی ارتباط دارند سطح رضایتمندی خانواده های معلولین افزایش می یابد و در نهایت رضایت از سازمان بالا می رود.

مراکز صفحه نمایشگر ارائه خدمات به جامعه هدف می باشند و افراد جامعه با مراجعه به آنها می تواند بازخورد خوبی از سازمان را حس کرده و یا بازخورد منفی دریافت دارند.

پس مدیران موفق مدیرانی هستند که با تعامل و استفاده از پتانسیل های مراکز برای خدمت رسانی بهتر به جامعه هدف گام برمی دارند.

در حال حاضر در بسیاری از استانها مدیران محترم کل و معاونین عزیز توانبخشی در راستای سیاست های ریاست محترم سازمان از این پتانسیل استفاد می نمایند که جای قدردانی و تشکر دارد.

در پایان جهت پیشگیری از حوادثی مانند حادثه مرکز پاکدشت پیشنهاد می کنم:

1-       اعتبارات بخش مراکز مطابق با دستورالعمل های سازمان گردد.

2-       آموزش مدیران و کارکنان در اولویت نخست باشد.

3-       جلساتی با حضور مدیران مراکز در استانها و تمامی معاونت ها برگزار گردد تا دغدغه های یکدیگر شنیده شود. همچنین برای هم اندیشی جلساتی با کارشناسان حوزه ها و مدیران مراکز برگزار گردد.

4-       توزیع به موقع یارانه مراکز توانبخشی

5-                در کنار مشکلات مالی حمایت های پدرانه مدیران کل و معاونین محترم و کارشناسان عزیز­
بهزیستی­های استان ها را موجبات دلگرمی مراکز می دانیم.

انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولین کشور

درباره ی توانبخشان

همچنین ببینید

کم شدن یک ساعت زمان کاری کارگاه های تولیدی در ماه رمضان

کم شدن یک ساعت زمان کاری کارگاه های تولیدی در ماه رمضان      

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *