امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 1 November , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۱ آبان , ۱۳۹۹ - 16 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 1382
  پرینتخانه » اخبار, گزارش تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۴۸ | 91 بازدید | ارسال توسط :

جلسه مسئولین انجمن عالی با رئیس سازمان مالیاتی کشور

این جلسه با حضور جناب آقای دکتر عسگری رییس کل  محترم سازمان امور مالیاتی کشور،جناب آقای پاکدامن مدیرکل محترم دفتر حسابرسی وفنی سازمان امور مالیاتی کشور و جناب آقای دکتر بهروزی نیا مدیرعامل انجمن و جناب آقای سعدآبادی رئیس هیئت مدیره به مدت یک ساعت در محل دفتر دکتر عسگری تشکیل گردید . پس از […]

این جلسه با حضور جناب آقای دکتر عسگری رییس کل  محترم سازمان امور مالیاتی کشور،جناب آقای پاکدامن مدیرکل محترم دفتر حسابرسی وفنی سازمان امور مالیاتی کشور و جناب آقای دکتر بهروزی نیا مدیرعامل انجمن و جناب آقای سعدآبادی رئیس هیئت مدیره به مدت یک ساعت در محل دفتر دکتر عسگری تشکیل گردید .

پس از بیان نقش ارزشمند مراکز توانبخشی در سطح جامعه  مشکلات مراکز در ۳ دسته کلی مطرح گردید.

بخش اول پیرامون معافیت مالیاتی تمام مراکز روزانه، شبانه روزی، سالمندان، بیماران روانی مزمن، معلولین ذهنی، جسمی-حرکتی و حسی ومشکلات مراکز در خصوص برخورداری از مزایای قانونی ماده ۱۳۴و برخوردهای متفاوت ممیزین مالیلتی در قبال این مورد مطرح گردید.که در پاسخ فرمودند: اصلاح آیین نامه اجرایی ماده ۱۳۴ برای بررسی و تصویب به هیئت دولت ارجاع گردیده است و در حال حاضر معاون اول رئیس جمهور جهت استعلام و اعلام نظر به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ارسال نموده است در این اصلاحیه پس از کلمه موسسات  کلیه عناوین مراکز نیز افزوده شده است

 با توجه به قوانین مالیاتی موجود کلیه موسسات که به صورت  شخص حقوقی می باشند و تکالیف آن ها با ارائه دفاترمالی وتراز مالی همراه است. به این ترتیب مراکزنیز اگر بخواهند از معافبت  ۱۳۴ استفاده کنند بایستی دفاتر مالی خود را به ادارات مالیات ارائه نمایند.

در بخش دوم مشخص نبودن تعلق  کدامیک ازبندهای موضوع ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم   برای مراکز توانبخشی به عنوان مشکل دیگر مطرح گردیدوبدین صورت که مراکز شامل کدامیک از بندهای الف، ب یا ج می شوند که در پاسخ جناب آقای پاکدامن فرمودند: در صورتیکه مراکز بخواهند از ماده ۱۳۴ استفاده کنند چون در این ماده اشاره گردیده تمامی موسسات و مراکز به شرط ارائه دفاتر از مالیات معافند پس لاجرم بایستی بند الف یا ب را پرکنند و کسانی که نمی خواهند از این ماده جهت معافیت استفاده کنند و شخص حقیقی می باشند می توانند بند ج را تکمیل نمایند و اگر حوزه مالیاتی و یا سیستم اینترنتی مالیات قبول کرد منعی برای تکمیل نمودن بند ج واستفاده نمودن از معافیت  موضوع ماده ۱۳۴نمی باشد.

جناب پاکدامن اشاره کردند که بعد از تصویب قانون اصلاح مالیات های در مجلس از سال آینده بند الف، ب و ج حذف و تمام مودیان بر اساس میزان درآمد طبقه بندی واظهارنامه تکمیل می کنند.

در بخش سوم اشاره شده مراکزی که تا کنون اظهارنامه نداده اند و یا دفاتر تکمیل ننموده اند حکمشان چیست؟ اکر به ادارات مالیات مراجعه کنند سال های قبل  را مشمول جریمه می شوند(تا پنج سال قبل) که قرار شد در  قالب یک پیشنهاد الحاقی توسط نمایندگان محترم مجلس  در هنگام  اصلاح  قانون مالیاتهای مستقیم در مجلس به صورت یک تبصره در ذیل ماده۱۳۴ قید گرددکه مراکز توانبخشی به خاطرعدم ارسال اظهارنامه تا سال ۹۱ مشمول جریمه نشوند.

در پایان رئیس مالیات کشورپیشنهاد نمودند به کلیه مراکز توانبخشی اعلام گردد ضمن تشکیل پرونده در ادارات امور مالیاتی تابعه  اظهارنامه سال ۹۲  خود را تکمیل نمایند  قابل ذکر است موضوع اصلاح ماده ۱۳۴ درمجلس شورای اسلامی نیز در حال پیگیری توسط انجمن می باشد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.