خانه | عمومی | برگزاری مشترک کلاس‌های دانشکده توانبخشی “ایران” و “تهران”

برگزاری مشترک کلاس‌های دانشکده توانبخشی “ایران” و “تهران”

رییس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه کلاس های آموزشی دانشجویان دانشگاه توانبخشی تهران پس از انتزاع دو دانشگاه، در دانشگاه ایران تشکیل می شود، گفت: این وضعیت تا بهمن ماه ادامه دارد.

 

دکتر اسماعیل ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه پس از انتزاع دانشگاه ایران برنامه آموزشی دانشکده توانبخشی از اواخر شهریور ماه در سطوح مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می شود، خاطرنشان کرد: استادان دانشکده توانبخشی فعالیت های آموزشی را شروع کرده اند و علاوه بر آن با انتصاب معاونین فرهنگی، دانشجویی، پشتیبانی و آموزشی و پژهشی کار طبق روال پیش می رود. دانشجویان دانشکده توانبخشی تهران نیز به دلیل عدم آمادگی فضا و امکانات تا ترم بهمن در همه مقاطع در دانشگاه علوم پزشکی ایران به شکل مشترک کلاس خواهند داشت.

 وی با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه دانشکده توانبخنشی دانشگاه ایران دانشگاه قطب در این زمینه به حساب می آید، تصریح کرد: حضور دانشجویان دانشگاه تهران در این دانشگاه هیچ مشکلی را برای این دانشگاه ایجاد نمی کند و با توجه به این که از نظر رشته های آموزشی و کمیت و کیفیت، دانشکده توانبخشی دانشگاه ایران پیش از ادغام در رتبه اولوزارت بهداشت قرار داشت در حال حاضر نیز تلاش می کنیم تا دو سال آینده به وضعیت پیش از ادغام بازگردیم.

 اسماعیلی با اشاره به اینکه ادغام دو دانشگاه ایران و تهران باعث ایجاد ضررهای داخلی و بین المللی برای دانشکده توانبخشی بود، تاکید کرد: امیدوارم با تلاش وافر جایگاه گذشته خود را کسب کنیم، بنابراین برنامه موجود جهت بازگشت به وضعیت سابق اعم از برنامه های آموزشی و پژوهشی است و با توجه به اینکه دانشکده توانبخشی از بهترین امکانات برخوردار است، تلاش می کنیم کمبودهای موجود را نیز برطرف کنیم.

 رییس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه وضعیت آموزش و ارائه خدمات توان بخشی ایران در منطقه در جایگاه اول قرار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر کشور در زمینه توانبخشی در اوج شکوفایی قرار دارد.

 اسماعیلی با تاکید بر اینکه با توجه به نیازهای جامعه ماشینی و بروز بیماری های جدید در جامعه در آموزش پزشکی دغدغه هایی ایجاد می شود اظهار کرد: از این نظر کمبودهایی وجود دارد که البته با برنامه ریزی مطابق با این نیازها امکان دست یابی به چشم انداز و افق پزشکی در کشور ایجاد می شود.

 وی همچنین با بیان اینکه بیمارستا ن های آموزشی در بخش توانبخشی پیشرفت بزرگی نداشته اند، خاطرنشان کرد: دانشگاه ایران به دنبال آن است که پیش از انتزاع بیمارستان های آموزشی را در زمینه توان بخشی به طور مستقل تجهیز کند و امکانات آموزشی و درمانی را ارتقا دهد.

 اسماعیلی همچنین با اشاره به تضعیف ارتباطات بین المللی دانشکده توانبخشی پس از ادغام، گفت: با پیگیری این امر از طریق معاونت بین المللی در پی حل مشکلات در زمینه ارتباطات بین المللی هستیم.

انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولین کشور

درباره ی مدیر وب سایت

حال که به یاری خدا سایت انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی با هدف معرفی خدمات مراکز توانبخشی به جامعه و اطلاع رسانی و تسهیل در برقراری ارتباط با همکاران گرامی و انعکاس مشکلات شروع به کار نموده است، از تمامی همکاران و صاحب نظران تقاضای همکاری در این راستا داریم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به مدیر سایت اعلام فرمایید.

همچنین ببینید

انتصاب مدیر عامل جدید انجمن استان تهران سرکار خانم افسانه محمدی

انتصاب مدیر عامل جدید انجمن استان تهران سرکار خانم افسانه محمدی        

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *